czwartek, 15 stycznia 2009

Wazon ...W tej pracy chciałam pokazać , że decoupage to nietylko słodkie różyczki. Gdy zobaczyłam te piekne grafiki nie mogłam im się porzeć. Kolorystykę podpowiedziały mi irysy, które jakoś zgrabnie " zmiękczyły" temat.


Kameleony we wspaniałych fioletach dopełniły tematu. Lubię kiedy moja praca może wywołać jakieś reakcje. I choć niektórzy zewzdrygnięciem przyglądali się pracy to uważam ją jedna z mioch bardziej udanych prac, pod wzgledem wyboru tematu i skomponowania motywów pochodzących z róznych źródeł.


Teraz do oceny przedstawiam ją Wam, mam nadzieję , że nie będziecie widzieli tam tylko szkieletów ale dostrzeżenie tez wspaniała grafikę i sposób jej przedstawienia.

12 komentarzy:

 1. Gregils jesteś mistrzynią świata!!! Nigdy nie przpuszczałabym, że decu może tak wyglądać...

  OdpowiedzUsuń
 2. och... danse macabre (tak mi się kojarzy , zapewne ze względu na czytaną właśnie "Księgę cmentarną") to motyw często występujący w sztuce. I nie ma w tym nic dziwnego, przerażającego czy nienormalnego.
  Bardzo fajne jest jak potrafisz połączyc przeciwstawne motywy, symbole.(Panowie z rybą - są tak świetnie surrealistyczni!)
  Podziwiam...

  i bardzo dziękuję za wyróżnienie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyżby te dwa szkielety się głaskały po kościstych licach(zdj.2)? Ten gest oznaczałby, że tkwi w nich jeszcze jakieś życie, uczucie... Odchylona tak wdzięcznie głowa...Mogę się mylić, bo mieszają mi się ich piszczele, ale kolorystyka zachwycająca!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasiu, dziękuję że zmieniasz powszechne wyobrażenie o decu :))
  A temat? Doskonały!

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat faktycznie kontrowersyjny..Z jednej strony troche przeraża a z drugiej wręcz zachwyca..Ja jestem zachwycona....

  OdpowiedzUsuń
 6. Pokazując ten wazon spotkałam się z bardzo różnymi reakcjami, niestety w większości było to w rodzaj" o Boże nie chciałabym mieć kościotrupa w domu..." A mnie to wyobrażenie smierci zachwyciło.W decou fantastyczne jest to że tworzę nową rzeczywistość I szkielety faktycznie są tak zakomponowane jakby tworzyły scenke rodzajową. Chcę aby patrząc na moje prace mozna było widzieć coś więcej niż po prostu przyklejone motywy.Zazwyczaj dzieje sie pwena historia i każdy sam sobie dopowiada o czym ona jest...

  OdpowiedzUsuń
 7. Très beau travail! Bravo!!!
  Bonne soirée, Kenza

  OdpowiedzUsuń
 8. to chyba najciekawsza praca decoupage jak dotychczas widziałam - niesamowity pomysł na połączenie, piękna harmonia kolorów...

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z Finnabair. Nie widziałam bardziej kontrowersyjnego, a jednocześnie ciekawego decou. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 10. Genialne Greglis:))) Nie chcę się powtarzać, bo może pamiętasz: dzięki Twoim pracom na nowo odkrywam decoupage. A raczej: Decoupage.
  P.S. Cieszę się, że się spotkamy wkrótce (jeśli pozwolisz: jak tylko wyleczę gardło, jak dojdę do siebie).
  P.S. Miłego, ciepłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem zachwycona. Powiedziano już wszystko wyżej, ale dopiero teraz tu trafiłam i muszę, muszę Ci powiedzieć to samo:) Pracę z chrząszczami widziałam już, gdy pokazywałaś ją wcześniej, miałam wtedy nadzieję, że powstanie więcej niesłodkich prac.
  Ja bym chciała mieć takie "szkielety" w domu... Pięknie jest to, że UŻYWASZ deku, a nie tylko wykonujesz prace w tej technice.

  OdpowiedzUsuń
 12. direi che hai osato alla grande ;-))
  ognuno da libera interpretazione , amo le sfide e far chiaccherare per un mio lavoro
  complimenti ,
  ciao mary

  OdpowiedzUsuń