wtorek, 23 grudnia 2008

Marzenia z dzieciństwa


Mam takie marzenie z dzieciństwa , świateczne miasteczko rodem z "Opowieści Wigilijnej" pełne wiktoriańskich, podświetlanych domków, małe figurki kolędników na ryneczku obok pięknej choineczki i świąteczny pociąg który jeżdzi dookoła miasteczka.Tyle marzenia, postarałam je sobie spełnić choć w części i zrobiłam sobie kalendarz adwentowy w kształcie kamienicy z miołajem w roli głównej.

Domek powstał z płyty mdf, którą zaówiłam u stolarza, wcześniej oczywiście powstał projekt na papierze w sklai 1:1 z dokładnie rozrysowanymi wszystkimi elementami.Pozostałe elementy zrobione są z kartonu i specjalnej masy udającej śnieg. Nie jest to koniec realizacji moich marzeń może na następne święta zrobię swoje miasteczko...

5 komentarzy:

 1. Greglis rozpoczełaś przygodę z blogiem ale widzę że na starcie rozłożyłaś mnie na przysłowiowe łopatki. Jestem pod kolosalnym, kolosalnym wrażeniem tej cudnej kamieniczki adwentowej wykonanej przez Ciebie.W szoku jestem i nic więcej już mądrego nie zdołam powiedzieć.Jeszcze może tylko jedno- marzenie mieć takie cudo z takim klimatem w domu na święta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały kalendarz.Niesamowity.Ale ja wiem,że Ty potrafisz robić cuda.Ciepłych, pogodnych i pięknych Świąt dla Ciebie i całej Rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 3. przepiękny, już kiedyś podziwiałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny !!!

  Mam nadzieję , że dalszy ciąg będzie jeszcze piękniejszy. Chociaż ten, już jest Mistrzostwem Świata.

  Piękne, urokliwe i pełne retro-klimatu są Twoje prace, podziwiam od dawna i bardzo się cieszę , że zaczęłaś przygodę z blogiem.

  Będę stałym gościem.

  Gorąco pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku !!!!

  Atelier Retro

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały pomysł i realizacja :-) Wszystkiego dobrego na nowy rok!

  OdpowiedzUsuń